ŁAŹNIA 2 2017 Współpraca z Sigrids Stue z Danii
Współpraca z Sigrids Stue z Danii
SIGRIDS  STUE
Platforma Sztuki Współczesnej
Gellerup – Aarhus – Dania
https://sigridsstue.wordpress.com/
 
Sigrids Stue to platforma sztuki współczesnej, mieszcząca się w dzielnicy Gellerup w Aarhus (Dania). Skupia się na kolaboracji zarówno z lokalnymi, jak i krajowymi i międzynarodowymi partnerami.
 
W latach 2016/2017 Sigrids Stue realizuje projekt długofalowych, kolaboracyjnych rezydencji artystycznych, w którym biorą udział niezależni artyści i kuratorzy, a także instytucje sztuki: PASAJ z Istambułu, ZK/U – Zentrum für Kunst und Urbanistik z Berlina oraz Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA. Projekt zyskał tytuł roboczy: „Warstwy tożsamości / Tożsamość w zagrożeniu” i koncentruje się na krytycznym badaniu, jak artyści, kuratorzy i lokalni mieszkańcy mogą kreować przestrzeń dla wspólnych działań, mieć wpływ na duże zmiany urbanistyczne i proces rewitalizacji przeprowadzany obecnie w Gellerup – to wielokulturowej dzielnica mieszkalnej, zamieszkałej przez ponad 75 różnych narodowości.
 
 
Sigrids Stue prowadzi także interdyscyplinarną organizację artystyczną „Artist Network”, a także „szkołę rysunku” dla dzieci z dzielnicy. Sigrids Stue mieści się w apartamencie na 3. piętrze oraz w drewnianym pawilonie, w centrum Gellerup. Platforma Sigrids Stue jest prowadzona przez duńską artystkę Grete Aagaard, która współpracuje z CSW Łaźnia od lat, prowadząc projekt „Zapiski w dzielnicy”, w ramach Programu Rezydencyjnego (LINK).
 
Do udziału w projekcie z ramienia CSW Łaźnia została zaproszona polska artystka Monika Drożyńska, która odbędzie swój pobyt studyjny w Aarhus w październiku 2016, a następnie powróci na wizytę produkcyjną latem 2017 roku.
 
W związku z nagłą i nieprzewidzianą sytuacją projekt rezydencyjny Moniki Drożyńskiej nie odbędzie się. Do współpracy została zaproszona Kamila Szejnoch, której pobyt w Aarhus został zaplanowany w maju oraz czerwcu.
 
 

 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska