ŁAŹNIA 1 2018 - Paweł Koñjo Konnak „Explozja zlewu vol. 2” – promocja książki
8 lutego 2018, 18:00
ŁAŹNIA 1, wstęp wolny
 
 
✳️ ✳️ ✳️
 
„Explozja zlewu vol. 2” to kronika polskiej popkultury ostatniej dekady oraz zapis wzlotów i upadków zarówno gwiazd estrady, jak i twórców alternatywy. Spotkanie z autorem poprowadzi Krzysztof Skiba. W czasie spotkania w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA można będzie nabyć książkę w cenie 50 zł. Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu „TOTART czyli 30 lat metafizyki społecznej” 2016, 56’, reż. Paweł Koñjo Konnak.

Paweł Koñjo Konnak od lat skupia się na dokumentowaniu działań polskiego środowiska artystycznego. Publikacja „Explozja zlewu vol. 2” jest kontynuacją wcześniejszych książek takich jak: „Artyści. Wariaci. Anarchiści. Opowieść o gdańskiej alternatywie lat 80.” napisanej wspólnie z Krzysztofem Skibą i Jarkiem Janiszewskim (Narodowe Centrum Kultury, 2010), „Gangrena – mój punk rock song” (NCK, 2011), „Karnawał profuzji” (NCK, 2013), „Księgowy tańczy” (NCK, 2014) i „Explozja zlewu vol. 1” (NCK, 2015). W najnowszej książce Paweł Koñjo Konnak opisuje najważniejsze wydarzenia w środowisku bohemy artystycznej lat 2007–2017.

Autor funkcjonujący jednocześnie w wielu artystycznych światach opisuje postaci i zespoły tak kontrastowe jak Michał Wiśniewski i Ich Troje czy Robert Brylewski i Izrael. Na kartach książki topowi celebryci, mijają się z legendarnymi postaciami niegdysiejszej Nowej Ekspresji. Wszak — jak mówi sam autor — „świat Koñjo jest stubarwną planetą, na której swoje przejawy twórcze generują zarówno ikony podziemia, takie jak Dezerter i Tymon Tymański, jak i harcownicy disco polo typu Boys i Akcent. A Kosmos ten przedstawiony jest w afirmatywnym rytmie życiowego przesłania Autora — wszystko jest warte, wszystko jest piękne, wszyscy jesteśmy doskonali!”.

Od roku 1986 Paweł Koñjo Konnak piastuje także funkcję kustosza Muzeum Objazdowego Totartu. Nie zabrakło więc w „Explozji zlewu vol. 2” relacji z najnowszych realizacji kaszubskich metafizyków społecznych.
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska