ŁAŹNIA 2 Ferie zimowe w CSW Łaźnia 2
Poszukiwacze dźwięków - warsztaty muzykoterapii z elementami dramy i działań twórczych
Termin: 29.01 – 02.02.2018 r., godz. 10:00 - 15:00
Prowadzenie: Joanna Romaszko
Grupa wiekowa: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-7 lat)
 
Jako Poszukiwacze dźwięków spotkamy się z instrumentami takimi jak kamertony, didgeridoo, misa tybetańska czy bębny djembe. Poznamy sposoby grania na różnorodnych instrumentach, doświadczymy dźwięków różnymi zmysłami, obudzimy swoją kreatywność podczas poszukiwania rytmów, wibracji i tworzenia muzyki. Muzyce i muzykoterapii będzie towarzyszył także teatr dziur i warsztaty plastyczne. Osoby uczestniczące w warsztatach stworzą żywą scenografię - w konwencji teatru dziur. Jest to prosta, kreatywna forma, pozwalająca doświadczyć zarówno tworzenia scenografii, jak i historii / bajki/ opowieści teatralnej oraz zaanimowania krótkiej formy teatralnej. Na koniec tej tygodniowej przygody zanurzymy się w twórcze działania plastyczne, takie jak malowanie dłońmi i stopami, tworzenie grupowej mandali sensorycznej czy malowanie bańkami mydlanymi. Warsztaty Poszukiwacze dźwięków zakończą się krótkim koncertem relaksacyjnym.
 
 
------
Warsztaty charakteryzacji dla dzieci - brak wolnych miejsc!
Termin: 29.01 – 02.02.2018 r.,  godz. 10:00 - 15:00
Prowadzenie: Karolina Bastrykin, Arkadiusz Kisielewski
Grupa wiekowa: 8 – 12 lat
 
Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe techniki wykonania charakteryzacji. Celem spotkań będzie doskonalenie technik malowania i cieniowania twarzy farbami, klejenia brokatu, piór oraz innych dodatków ozdobnych, zakładanie peruk, ozdobienie fryzury na podstawie wybranych przykładów. Na zajęciach dzieci nauczą się przygotowywać projekt charakteryzacji/makijażu.
 
Propozycje tematów zajęć:
1. Jak malować twarze - techniki rozprowadzania farby pędzlami i gąbkami, cieniowanie, klejenie brokatu i piór;
2. Przygotowanie projektu charakteryzacji na kartce;
3. Charakteryzacja - zwierzęta;
4. Charakteryzacja - wróżki/wiedżmy.(brwi,usta, konturowanie twarzy);
5. Zakładanie peruk plus projekt charakteryzacji do wylosowanej peruki;
6. Wykonanie charakteryzacji do peruki według projektu;
7. Charakteryzacja dowolna.
 
 
------
Opowieści z Szafy Buntowniczki - warsztaty kostiumograficzne
Termin: 05.02 – 09.02.2018 r.,  godz. 10:00 - 15:00
Prowadzenie: Monika Górska/ Materya Costumes
Grupa wiekowa: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-7 lat)
 
Co może łączyć matematyczkę, malarkę, prezydent, uczoną, wynalazczynię, poetkę, astrofizyczkę, raperkę, żeglarkę i balerinę oraz kostium? Dzieci poznają tajniki kreowania postaci poprzez ubiór - kostium dnia codziennego. Będziemy szukać odpowiedzi na pytania o wielowymiarową tożsamość ludzką poprzez projektowanie i tworzenie kostiumów. Głównym tematem pięciodniowej podróży będą historie prawdziwe kobiet buntowniczych, kobiet heroicznych – kobiet, które zmieniały świat takich jak Maria Skłodowska-Curie, Tamara Łempicka czy Astrid Lindgren. Dzieci poznają niezwykłe kobiety i dowiedzą się jak przechodzić od narysowanego projektu do zrealizowanego kostiumu, który zaprasza do swobodnego opowiadania ruchem, dźwiękiem, zapachem. W ramach zaplanowanych aktywności zbudujemy 5 różnych elementów kostiumu, które na koniec osoby uczestniczące zabiorą ze sobą do domu. Umiejętność szycia nie jest wymagana. Na warsztatach będziemy eksplorować: odkrywać, ukrywać, zgłębiać, poznawać nieznane, wyczuwać, rozpoznawać znane, odróżniać, próbować. Nie będziemy siebie oceniać, nagradzać. Tu nie ma dobrych i złych pomysłów. Eksperymentujmy, bawmy się wyobraźnią.
 
 
------
Półkolonie ze Schroniskiem dla Roślin 
Termin: 05.02 – 09.02.2018 r.,  godz. 10:00 - 15:00 
Prowadzenie: Milena Banaszewska, Monika Turzyma-Patocka
Grupa wiekowa: 8 – 12 lat
 
Warsztaty dla dzieci prowadzone będą przez założycielki Fundacji Schronisko dla Roślin. Tematyką zajęć będzie szeroko pojęta ekologia oraz świat fauny i flory. Dzieci poprzez gry, zabawy, zajęcia manualne będą przez 5 dni poznawać różne zagadnienia związane z przyrodą i o to jak dbać o rośliny i naturę, która jest wokół nas. Podczas zajęć dzieci wykonają swoje własne kule kokedamy, doniczki kartonowe, plecionki do doniczek oraz wiele innych.
 
 
 
------
Miejsce:
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk, Nowy Port
 
 
Zapisy:
warsztaty@laznia.pl (w zgłoszeniu prosimy podać: numer kontaktowy opiekuna, imię i nazwisko uczestnika oraz wiek).
 
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!
 
 
 
 
 
 
 
Zadanie „Nowy Port. W Centrum”, realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”.
 
 
 
 
 

 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska