Fląder Animacja. Warsztaty animacji grafik Jacka Staniszewskiego
Fląder Animacja. Warsztaty animacji grafik Jacka Staniszewskiego
 
 
kiedy: 14-15 kwietnia 2018, sobota 14:00-19:00, niedziela 11:00-18:00
gdzie: ASP w Gdańsku, Wielka Zbrojownia (sala 120)
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież, dorośli, seniorzy
 
Prowadzenie: Jacek Staniszewski, Robert Turło, Aleksandra Wójcik
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny
 
Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)
 
 
Nową ideą działań łaźniowej pracowni animacji jest zapraszanie do udziału w prowadzeniu warsztatów artystów-grafików i podejmowanie działań animacyjnych na podstawie ich graficznych propozycji. Plan najbliższego spotkania został naszkicowany już wiele miesięcy temu. Umawialiśmy się na nie wspólnie z Yachem Paszkiewiczem, a ostatnie szczegóły omawialiśmy jeszcze we wrześniu, podczas warsztatów w Łaźni. Yach zaproponował animację materiałami plakatowymi Jacka Staniszewskiego – artysty, profesora gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
 
 
 
 
Tematem warsztatów będzie realizacja czołówki na zbliżający się tegoroczny 15. Fląder Festiwal. Jacek jest autorem plakatu promującego festiwal, a Yachu słynął właśnie z animowania krótkich form bazujących na plakatowej grafice. Tym razem spróbujemy to zrobić my, z poczuciem obecności wśród nas Yacha Paszkiewicza, którego zajęcia ostatnimi laty otwierały każdy łaźniowy sezon animacji. Pomagać nam będzie Ola Wójcik, najbliższa współpracowniczka ojca polskiego wideoklipu. Gościem specjalnym naszych warsztatów będzie Piotr Łatyszew – przyjaciel Yacha – twórca i szef Fląder Festiwalu. Wspominając nasze przygody z mistrzem będziemy uczyć się i animować cyfrowo w oparciu o program After Effects. Jeśli ktoś ma taki własny – niech przyjdzie z laptopem.
 
 
Uwaga!
Te warsztaty są nietypowe, bo odbędą się we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych i jej wydziałem Grafiki. Skorzystamy z sali komputerowej Akademii gdzie czeka na nas ponad 20 stanowisk gotowych do twórczej pracy. To następny nowy eksperyment kooperacyjny.
Warsztaty odbędą się w Głównym Budynku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (WIELKA ZBROJOWNIA) na pierwszym piętrze w sali 120.
zaczynamy: w sobotę 14 kwietnia o godzinie 14.00
kontynuujemy: w niedzielę 15 kwietnia od godziny 11.00 do godziny 18.00
 
 
Jan „Yach” Paszkiewicz (1958-2017) twórca Festiwalu Yach Film, realizator setek wideoklipów był partnerem Łaźni – prowadził warsztaty i pokazy filmowe, które cieszyły się zawsze bardzo dużym powodzeniem. Podobnie jak festiwale: „Animator”, „Animocje”, „Tarnowska Nagroda Filmowa”, „Lato w Teatrze”. Pracownia animacji w Nowym Porcie była jednym z wielu portów do których lubił artystycznie zawijać.
 
Warsztaty realizowane w ramach projektu Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA pt. Animujemy Gdańsk.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska