ŁAŹNIA 2 2018 - Animowanie obiektów przestrzennych

Animowanie obiektów przestrzennych Katarzyny Józefowicz - warsztaty animacji filmowej

 

kiedy: 26-27 maja 2018, sobota 14:00-21:00, niedziela 11:00-18:00

gdzie: CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w temacie proszę podać nazwę warsztatów)

uczestnicy: młodzież, dorośli, seniorzy

 

Prowadzenie: Paweł Prewencki, Robert Turło

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)

 

Majowa propozycja warsztatowa to kolejna odsłona zajęć animowanej konwersji z innych dziedzin sztuk plastycznych.

 

Tym razem będziemy działać przestrzennie, a za filmowo-poklatkową bazę do opracowania posłuży nam wystawa Między słowami Katarzyny Józefowicz, prezentowana w tym czasie w CSW Łaźnia. Katarzyna Józefowicz to artystka i wykładowca gdańskiej ASP, znana z delikatnych, misternych, ażurowych, złożonych prac realizowanych w materii papierowej. Przestrzeń, wieloplan, światło to wspólna płaszczyzna rzeźby i animacji, a także działań poklatkowych, które chcemy zrealizować w papierowym świecie stworzonym przez artystkę.

 

 

fragment wystawy Między słowami Katarzyny Józefowicz, fot. H. Szczepańska i A. Mrozowska

 

 

Mistrzem ceremonii filmowej będzie Paweł Prewencki, realizator i wykładowca animacji z UAP w Poznaniu. Skupimy się głównie na animacji światłem i cieniem oraz odpowiednim ruchu kamery. Nie będziemy ingerować w sam filmowany obiekt - tym zajmiemy się dopiero podczas postprodukcji.

 

Paweł Prewencki przywiezie ze sobą specjalne urządzenia: kontrolery, slaider i głowice do płynnej pracy poklatkowej umożliwiającej uchwycenie dokładnych sekwencji powtarzalnych zdjęć, panowanie nad zmiennym natężeniem i ruchem światła i kamery. Niektóre z tych elementów będziemy także animować ręcznie.

 
Warsztaty są realizowane w ramach projektu Centrum Kreatywności. Projekt Centrum Kreatywności został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska