ŁAŹNIA 2 Warsztaty animacji - Wieloplan
Termin: 24 – 25.11.2018 r. w godzinach: 11.00-18.00
Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port
Prowadzenie: Agnieszka Żelewska, Robert Turło
Grupa wiekowa: młodzież, dorośli, seniorzy
Zapisy: kinoanimacja@laznia.pl
 
Warsztaty z Agnieszką Żelewską to kolejna odsłona animacyjnych działań z zaproszonym przez nas grafikiem-ilustratorem. Czarownica Irenka, Gębolud, Wesoły Ryjek, Kot Alojzy to tylko niektóre kultowe postaci literackie, które Agnieszka powołała do życia. Będziemy rozpoznawali budowę tych bohaterów wycinankowych i rysunkowych. Stworzymy modele animacyjne w oparciu o wycinankę i przedmioty. Animować będziemy bezpośrednio pod kamerami.
 
 
 
 
Jedno ze stanowisk do pracy zbudujemy specjalnie na te warsztaty. Będzie to wieloplan - warstwowo ułożone szyby na których będzie można zakomponować przestrzenną scenę filmową. Animacja wieloplanowa pozwoli na zastosowanie manualnych metod animacji, takich jak: wycinanka, plastelina, mokry papier – na wielu płaszczyznach jednocześnie. Dzięki zastosowanej technice wieloplanu uczestnicy będą mogli poruszać niezależnie różnymi figurami oraz tłem. Uczestnicy będą tworzyć animację poklatkową (stop motion) poprzez poruszanie obiektami i postaciami stworzonymi na warsztatach.
 
 
 
Warsztaty realizowane w ramach zadania "Nowy Port. W Centrum", realizowanego w ramach projketu "Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku"
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska