ŁAŹNIA 1 2007 - II IN OUT FESTIWALU - FINAŁ
12.07.2007, godz. 18:00-19:00
 
Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Marszałka Województwa Pomorskiego laureatom konkursu w ramach II Festiwalu In Out w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz prezentację trzech nagrodzonych obrazów.
Druga edycja Festiwalu IN OUT odbywała się w czerwcu jako dwudniowa prezentacja projektów z pogranicza nowych mediów, muzyki i wideo inspirowanych miastem. Konkurs pt.: "Penetrator Miejski" skierowany był do absolwentów, studentów szkół artystycznych, profesjonalnych twórców wizualnych a jego przedmiotem była realizacja filmowa inspirowana miastem. Zgłoszone prace: animacje, filmy wideo, formy eksperymentalne, fabuły oraz realizacje dokumentalne z akcji artystycznych prowadzonych w obszarze miasta traktowały temat różnorodnie. Wiele prac odnosiło się bezpośrednio do geografii miast, ciągów komunikacyjnych, napięć i dysonansów w wielu sferach także społecznych. Inne podejmowały porządkowanie przestrzeni zawłaszczonej przez obce formy architektoniczne. Finałoway etap konkursu dnia 16.06.2007 zakończyło głosowanie publiczności.
 
I nagrodę otrzymał film fabularny „Histeria sąsiadki” w reżyserii Maksyma Matuszewskiego. 
II nagrodę otrzymała realizacja wideo pt. : City Objects 03/ obiekty miejskie 03, autorstwa grupy Magazyn Modeli z Gdańska
Wyróżnienie otrzymał film fabularny pt.: „ x2” autorstwa Bartosza Paducha z Gdańska.
Nagrody wręczy Dyrektor Departamentu Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

o autorach :
Maksym Matuszewski, autor filmu fabularnego „Histeria sąsiadki”,(00:08:24), 2004,
urodził się w Mexico City, mieszka i pracuje w Warszawie. Jest absolwentem Pracowni Artystycznej Kreacji i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się grafiką i filmem, pracuje jako dyrektor artystyczny.
Film "Histeria Sąsiadki" jest żartobliwą opowieścią o tym co dzieje się z ludźmi w 4 ścianach ich domów.

Magazyn Modeli, autorzy realizacji wideo „City Objects 03/ obiekty miejskie 03“,(00:04:37),2007
Magazyn Modeli  jest anarchizujacą formacją artystyczną z Trójmiasta.Jej celem jest digitalizowanie kultury. 
"City Objects 03" to wywazona, nieco matryczna realizacja wideo oparta o zapis 'pasożytniczej' architektury tymczasowej.

Paduch Bartosz, autor filmu fabularnego „x2”,(00:08:55), 2005
urodził się w 1974 roku w Gdańsku,studiował filozofię i wzornictwo przemysłowe, obecnie studiuje na IV roku reżyserii filmowej i telewizyjnej na wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Poza "x2" zraealiozwał 4 fabuły i 1 film dokumentalny. Film "x2", to historia przypadkowego spotkania w komisariacie dresiarza i punka, obaj jak się okazuje noszą to samo nazwisko. Film otrzymał wiele nagród i wyróżnień w: Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Opolu, Warszawie, Koszalinie, Weimarze (Niemcy), Cieszynie, Tarnobrzegu i Pittsburghu (USA).

wstęp wolny

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska