ŁAŹNIA 2 Europejska Noc Muzeów w KinoPorcie!
KinoPort
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŻNIA 2 w Nowym Porcie
ul. Strajku Dokerów 5
80-544 Gdańsk - Nowy Port
Kontakt:
Mail: kinoport@laznia.pl
Kasa: (+48 58) 5000 232
 
 
 
 
EUROPEJSKA NOC MUZEÓW 
 
 
 

W tym roku w ramach Europejskiej Nocy Muzeów serdecznie zapraszamy na dwie bezpłatne projekcje filmowe! Pierwszy seans, przeznaczony dla najmłodszych widzów, będzie detektywistyczną przygodą inspirowaną lubianą przez wszystkich książką – ,,Dzieci z Bullerbyn”. Drugiej projekcji, na którą zapraszamy widzów dorosłych, towarzyszyć będzie dyskusja moderowana przez znakomitego trójmiejskiego filmoznawcę.
 
 
 
 
KINOPORT DZIECIOM, g. 17.30

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. CIENIE NAD VALLEBY
2014 | 80’ | Szwecja | reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund
 
Lasse i Maja spróbują pomóc swemu przyjacielowi policjantowi, rozwiązując zagadkę kryminalną. Sprawa z każdą chwilą staje się trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jak zakończy się próba schwytania Cienia Sztuki? Jedno jest pewne – nic nie jest takie, jakie się wydaje. Młodzi detektywi muszą wykorzystać swój spryt i umiejętność logicznego łączenia drobnych faktów oraz przechytrzyć nieuczciwych dorosłych.
 
 
 
KINOPASJA, g. 19.30

Wyjątkowa edycja KinoPasji z okazji Europejskiej Nocy Muzeów! Serdecznie zapraszamy na seans filmu ,,Wieża. Jasny dzień”, który na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017) nagrodzono za najlepszy scenariusz oraz najlepszy debiut reżyserski.
 
WIEŻA. JASNY DZIEŃ
2017 | 106’ | Polska | reż. Jagoda Szelc
 
Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej rodzinę – Mulę (Anna Krotoska), Michała (Rafał Cieluch) oraz ich kilkuletnie dziecko, Ninę – odwiedza niecodzienny gość: niewidziana od lat młodsza siostra Muli, Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starała się odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się coraz bardziej dziwne. W otoczeniu bohaterów także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić.  Kościelna uroczystość zbliża się, a atmosfera między siostrami gęstnieje.  Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.
 
Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki.
 
 

 
KinoPort
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie
ul. Strajku Dokerów 5
80-544 Gdańsk - Nowy Port

Kontakt:
Mail: kinoport@laznia.pl
Biuro kina: (+48 58) 5000 235
Kasa: (+48 58) 5000 232
Kurator kina "KinoPort": Jacek Wachulewicz | j.wachulewicz@laznia.pl
PR i promocja, konsultacja programowa: Sylwia Kawska | s.kawska@laznia.pl
 
KinoPort należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
Partnerzy:
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska