ŁAŹNIA 2 Bezpłatne szkolenie z audiodeskrypcji – czyli jak przybliżyć sztukę wizualną osobom niewidomym i niedowidzącym
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu z audiodeskrypcji, realizowanym już po raz drugi przez CSW ŁAŹNIA w ramach programu spotkań ze sztuką współczesną dla osób z dysfunkcją wzroku oraz słuchu "Usłyszeć obraz".
 
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z zasadami tworzenia werbalnego opisu obrazu i treści wizualnych, które umożliwią osobom z niepełnosprawnością wzroku samodzielny odbiór sztuki. Szkolenie składać się będzie z cyklu spotkań warsztatowych oraz praktyki w postaci oprowadzania osób z dysfunkcją wzroku po aktualnie prezentowanych w CSW ŁAŹNIA 2 wystawach.
 

-------
Metody pracy

Zajęcia prowadzone będą metodami aktywnymi, opartymi na doświadczaniu. Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję przyjąć perspektywę osoby niewidomej i niedowidzącej i z tego miejsca spojrzeć na sytuację i potrzeby osób z dysfunkcją wzroku.
Prowadzącymi szkolenie będą specjaliści z Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zaangażowani w tworzenie audiodeskrypcji i prowadzenie szkoleń tłumaczy-przewodników osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu.
 

------
Uczestnicy

Do uczestnictwa zapraszamy osoby pełnoletnie, które są zainteresowane wspieraniem osób niewidomych i niedowidzących w odbiorze sztuki. 
 
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
 

------
Czas i miejsce szkolenia

Cykl obejmuje spotkania warsztatowe oraz praktykę w formie oprowadzań, podczas wernisaży odbywających się w CSW ŁAŹNIA 2.
 
Miejsce szkolenia:
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk, Nowy Port.
 
 
------
Harmonogram szkoleń:

w godzinach 10:00 – 15:00 w dniach:
03.06.2017 r.
10.06.2017 r.
24.06.2017 r.
 

------
Zgłoszenia na szkolenie można przesyłać do dnia 2 czerwca 2017 drogą elektroniczną na adres artsee@laznia.pl bądź osobiście na adres: Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk, Nowy Port.
 
Prosimy o wypełnienie i dołączenie formularza zgłoszeniowego - formularz znajduje się na stronie www.laznia.pl w zakładce edukacja - warsztaty.
 
 
------
USŁYSZEĆ OBRAZ – PROGRAM SPOTKAŃ ZE SZTUKĄ WSPÓŁCZESNĄ DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU ORAZ SŁUCHU

Program „Usłyszeć obraz” skierowany jest do osób niewidomych i niedowidzących, a jego założeniem jest włączenie osób z ww. dysfunkcją do odbioru sztuki współczesnej. Program zakłada również uczestnictwo osób pełnosprawnych, które chciałby nauczyć się języka audiodeskrypcji i tym samym stać się przewodnikami po świecie sztuki.

Program „Usłyszeć obraz” realizowany jest w ramach zadania „Nowy Port. W Centrum”, realizowanego w ramach projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”.

 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska