ŁAŹNIA 2 Sztuka dostępna. Oprowadzanie po wystawie Katarzyny Józefowicz
Katarzyna Józefowicz - między słowami
 
Oprowadzanie: 18 lipca 2018 od godziny 18:00
 
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, Gdańsk Nowy Port
 
Oprowadzanie poprowadzi: Monika Popow
 
Kuratorka: Agnieszka Kulazińska
 
 
 
Uczyńmy sztukę bardziej dostępną!
 
 
Zapraszamy do wspólnego odwiedzenia wystawy Katarzyny Józefowicz „między słowami” w CSW Łaźnia 2 w Nowym Porcie. Zwiedzaniu towarzyszyć będzie rozmowa o sztuce współczesnej. Chcemy wspólnie zastanowić się, co przekazać chce nam artystka oraz jak odnieść sztukę do codziennego życia. 
 
Po zwiedzaniu wystawy zapraszamy na kawę!
 
Oprowadzanie poprowadzi Monika Popow
 
Monika Popow - doktorka nauk humanistycznych, filolożka, animatorka kultury. Zajmuje się krytyką kultury oraz animacją społeczną. Autorka książek „Idealna. Od poradnika do dialogu” (wspólnie z Iwoną Zając, Gdańska Galeria Miejska 2012), „Kategoria narodu w dyskursie edukacyjnym. Analiza procesów konstruowania tożsamości w podręcznikach szkolnych” (Wydawnictwo Naukowe UAM 2015). Pracuje w organizacjach pozarządowych - Fundacji Inicjatyw Społecznych „Się Zrobi!” oraz Stowarzyszeniu 180 Stopni, działającego w Nowym Porcie. 
 
Informacja o wystawie:
 
Twórczość Katarzyny Józefowicz rozgrywa się prywatnie, między słowami. Artystka pracuje w domu, wpisując się ze swoją pracą w rytm rodziny i obowiązków, jednocześnie starając się, aby składowe jej codzienności nie były w konflikcie, ale harmonijnie się dopełniały. Z niewielkich, pociętych fragmentów gazet, papieru, powstają złożone, wieloelementowe struktury. W swoich instalacjach Józefowicz wykorzystuje papier, materiał wyjątkowo kruchy i nietrwały, podatny na uszkodzenia, zmieniający się wraz z upływem czasu. Przygotowanie obiektu wymaga wielu godzin żmudnej pracy. Proces tworzenia kojarzy się z jednej strony z typowo kobiecymi zajęciami, z drugiej – z tworzeniem mandali. Tematem prac są uniwersalne pytania: o emocje, przemijanie, relacje z otaczającą nas przestrzenią.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska