„Muzyka żyje w przestrzeni pomiędzy poezją a katastrofą.”
– Arne Nordheim
inProgress czyli festiwal sztuki generatywnej, którego celem jest rozpowszechnienie dziedziny, w której nowe technologie, media, sztuczna inteligencja, światło i dźwięk tworzą wspólne dzieło audiowizualne.
Żyjemy w generatywnych czasach, w których całe nasze życie jest przepełnione algorytmami i symulacjami. Sztuka też tym przesiąknęła i czasami poprzez nią możemy sobie uświadomić pewne wzory rzeczywistości.
inProgress = sztuka nie w kontekście procesu tworzenia, a procesu "przetwarzania" i możliwości jakie aktualnie dają nam współczesne narzędzia. Moment, w którym komputer, czy też program i swego rodzaju losowość stają się równorzędne względem artysty, kompozytora, producenta.
Sztuka generatywna to pełnoprawna dziedzina sztuki. Jest dynamiczna, nieprzewidywalna, czasami wręcz agresywna, niepozostawiająca oddechu – z drugiej strony potrafi ukazać harmonię i matematyczno-naturalne piękno.
HARMONOGRAM / TIMETABLE
03.09 LKW Gallery (wiadukt przy ul. Szopy Dolne Miasto)
start: 20.00
Drone Kills Drone - koncert
Kizzy Dinetics aka Dizzy Kinetics (Marek Chołoniewski, Łukasz Szałankiewicz) - performans audiowizualny / av performance
04.09 streaming online - streaming dostępny 04.09 do godz. 23.59 (prace będzie można zobaczyć w CSW ŁAŹNIA 1 do 20.09)
start: 18.00
SHOEG - INFILTRATE LIVE AV
05.09 streaming online - streaming dostępny 05.09 do godz. 23.59 (prace będzie można zobaczyć w CSW ŁAŹNIA 1 do 20.09)
start: 18.00
Trumptard
06.09-27.09 CSW ŁAŹNIA 1 Dolne Miasto, ul. Jaskółcza 1
Radosław Deruba MIRROR SELF [NG _33] - instalacja
Ola Kotarska „Ty uszka masz małe tak samo jak moje” - instalacja
---
Thomas Vallianatos "Trumptard"
Artysta audiowizualny, wykładowca Uniwersytetu Jońskiego w Katedrze Sztuk Audiowizualnych. Celem projektu Trumptard, który zaprezentujemy jest tworzenie generatywnych obrazów w czasie rzeczywistym przy użyciu różnych technik i mediów artystycznych, takich jak: sztuka generatywna, wizualizacja muzyczna, rzeczywistość wirtualna, kamery 3D, syntezatory cyfrowe i analogowe oraz kontrolery danych midi. Dzieło w ostatecznej formie jest prezentowane jako audiowizualny performans na żywo lub w formie zapisu wideo.
Projekt Trumptard był prezentowany na wielu międzynarodowych festiwalach zarówno jako projekcje wideo, jak i Live Audiovisual Performance
2020. Międzynarodowa wystawa zbiorowa „Light As A Creative Tool”, organizowana przez ASP Wrocław. ON Galeria Publiczna. Wrocław. Polska.
2019. Międzynarodowa wystawa zbiorowa online i offline „MEGALITH”, w ramach "The Wrong biennale", organizowanego i kuratorowanego przez "Metamerlabs".
2019. Międzynarodowy Festiwal sztuki wideo i sztuki nowych mediów „Paadmaan Video Event 2019”. Zorganizowanej przez Paadmaan Projects. Teheran University of Arts. Teheran. Iran.
2019. Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Lanzarote. Lacuna Studios - przestrzeń twórcza. Lanzarote. Wyspy Kanaryjskie.
2019. Międzynarodowy festiwal LAF - LARROQUE ART FESTIVAL, wystawa „Surface / Support”. Galerie La Vieille Poste. Larroque. Francja.
2019. Międzynarodowy festiwal „LPM LIVE PERFORMERS MEETING | Audio-wideo Spotkanie artystów performatywnych ”. Klub Kultury Mattatoio. Rzym. Włochy.
2019. Międzynarodowy festiwal online Vimeo On-Demand, „Lift-Off Sessions April 2019”. Pinewood Studios. Wielka Brytania.
Carlos Martorell aka SHOEG "INFILTRATE LIVE AV"
INFILTRATE LIVE AV
praca dotyczy dostępu do podświadomości poprzez zmysły, mikroskopijne praktyki, które tworzą przestrzenie pozornie kontrolowane przez mózg a w praktyce aktywują instynktowne mechanizmy działające jak koń trojański. Performans przedstawia system jako kompozycję, studium etyki i estetyki, która dzieje się w czasie rzeczywistym.
Człowieczeństwo wymyka się sztywnym kodom, w ten sam sposób, w jaki świadomość naszego otoczenia wymyka się naszej percepcji.
2019 / Infiltrate / LIVE AV set / Festiwal LEV
2019 / # 499 / Miks radiowy / Mitamine Lab
2019 / Radio Works / LP / Wydanie własne
2019 / Metal / Kompilacja / Microtopies 2019 / Gràcia Territori Sonor
2019 / Soft Body Dynamics / LIVE set / MODEM (Radio Student)
2019 / Things You Don’t See / Kompilacja / Eternal 002 / Eternal
2019 / Resilience / Live Set / Ears Have Ears (FBi Radio)
2019 / LYL Radio Mix / Radio mix / LYL Radio
2018 / Faith Exotica / LP / Nyapster
2018 / Container / LP / Orange Milk
2018 / Coda / Live set / Vinfonies Festival
2018 / Aseptic / Compilation / Topography of Fiction (Part 2) / Eco Futurism Corporation
2018 / The Swarm / LP / 901 Editions
2018 / Smell Context / Kompilacja / The Popper, the Blue Octopus, the Siren Cloak / Nyapster
2018 / Waterboy / Rework / The Unknoath / Oath / Sweat Taste
2017 / Silikon / Live AV set / En Chantier - Oudeis
2017 / Everything Is Going To Be OK - Outtakes from Vaseline / EP / Self-release
2017 / Vaseline / LP / Memory No. 36 Recordings
2017 / Oculus Riff / Rework / Oculus Riff / Royce Rolo & Monkey’s Cymbal / Sweat Taste
2016 / Cornelisz / Rework / Cornelisz / Forces Elèctriques d’Andorra / Bubota Discos
2015 /.NFO live at Dublab.es / EP / Self-release
2015 / Spam / Music for contemporary dance / Núria Guiu
2015 / Data Center X / EP / Boira Discos
2015 / .NFO / EP / Boira Discos
2015 / Tanz / LP / Boira Discos
2014 / Panorama / LP / Self-released
2014 / Séance Vol. 1 / LP / Self-released
Kizzy Dinetics – Marek Chołoniewski + zenial
Marek Chołoniewski
Profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, wykładający na całym świecie kompozycję komputerową, autor niezwykłych projektów multimedialnych (GPSArt), kompozycji internetowych (Global Mix), muzyki instrumentalnej i elektroakustycznej. Założyciel i współtwórca wielu zespołów (Pociąg Towarowy, Studio MCH, Studio Ch&K, CH&K&K, mc2 duo, Double Mark, Inifinity Quartet, Natural Plastic, Kinetic Trio, dizzy kinetics), inicjator i partner licznych międzynarodowych projektów artystycznych, m.in. festiwalu Audio-Art (1993), Internationale Akademie für Neue Komposition und Audio Art (1993), Filmy Nieme z Muzyką Live (1994), GlobalMix (1998), Statek Artystów (2000), Ensemble Spiel (2003), Bridges i European Modern Orchestra (2003/2005), Integra (2005-2010), EuropeannCourse for Musical Composition and Technologies (2006), Integra (2006). Od 2011 prezes Międzynarodowej Konfederacji Muzyki Elektroakustycznej…
– w duecie z Łukaszem Szałankiewiczem (zenial), autorem interaktywnych instalacji dźwiękowych i audiowizualnych performansów, sound-designer. Zenial współpracuje z artystami w kraju i na świecie, był uczestnikiem wielu międzynarodowych festiwali, swe prace prezentował m.in. w CSW Bunkier Sztuki w Krakowie, w Galerii Kordegarda i w Laboratorium CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, w Galerii Arsenał w Białymstoku, czy CSW Łaźnia w Gdańsku, na festiwalach Audio Art i Unsound. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.
Aleksandra Kotarska
Pochodzi z pogranicza polsko-białorusko-litewskiego, absolwentka Wydziału Malarstwa gdańskiej Akadami Sztuk Pięknych, związana z Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów". Często współpracuje z działem edukacji CSW ŁAŹNIA, Nadbałtyckim Centrum Kultury i Kolonią Artystów. Zajmuje się malarstwem, fotografią, ilustracją oraz szeroko pojętą edukacją artystyczną. Jej prace prezentowane były na wystawach w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.
Radosław Deruba
Performer wizualny, vj, autor teledysków, instalacji interaktywnych, autorskich wizualizacji, wykonawca wizualizacji generatywnych. Swoje prace prezentował na licznych koncertach i wystawach indywidualnych na całym świecie, m.in. w Centro Nacional de las Artes w Meksyku, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Parlamencie Europejskim, TVP KULTURA, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie , Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Brancaleone w Rzymie, Audioriver Festival, Tauron Nowa Muzyka Festival, Interference Festival, Pałacu Królewskim w Warszawie, Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, Festiwalu Circle of Light w Moskwie, Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku, Toruniu i Warszawie, Intro Festival czy w Loophole w Berlinie. Zwycięzca Grand Prix na Biennale WRO 2017 Draft Systems jako projekt INFER oraz Festiwalu Videozone 2015 na najlepsze wizualizacje. Finalista festiwali wizualnych: Polish Graphic Design Awards 2018, inSPIRACJE 2014, LPM 2013 Mexico, LPM 2013 Rome, Videozone 2012 i 2013, IN & OUT 2012. Pomysłodawca i koordynator Międzynarodowego VJ Battle na Interference Festival. Od 2008 roku prowadzący warsztaty i zajęcia z zakresu animacji I wizualizacji.
---
Informujemy, że jednocześnie na sali wystawienniczej może przebywać maksymalnie 5 osób. Wszystkim zwiedzającym zapewniamy dostęp do płynu dezynfekującego do rąk. Wszystkie osoby zwiedzające CSW ŁAŹNIA zobowiązane są do zakrywania twarzy prawidłowo założoną maseczką.*
*wyjątek stanowią dzieci poniżej 4 roku życia oraz osoby które nie są w stanie zakrywać ust lub nosa ze względu na trudności w oddychaniu, lub są niezdolne do samodzielnego zasłaniania twarzy