Młodzież, a w szczególności dzieci, są grupą najbardziej narażoną na niebezpieczeństwa płynące z niekontrolowanego użytkowania nowych technologii. Łatwo przyciągnąć i uzależnić rozwijające się młode umysły od atrakcyjnego, pełnego łatwej rozrywki, gier i muzyki, świata wirtualnego. Swój wolny czas od szkolnych i domowych obowiązków najmłodsi coraz częściej wolą przeznaczyć na przebywanie w cyfrowej przestrzeni, co w konsekwencji może nieść za sobą szereg negatywnych skutków – uzależnienia cyfrowe odbijają się na zdrowiu psychicznym i fizycznym coraz większej ilości młodych ludzi.
Zapraszamy klasy z pobliskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w spotkaniach z psychologiem dotyczących uzależnień cyfrowych – zajęcia urozmaicone dyskusją oraz rozwojowymi ćwiczeniami grupowymi, mają na celu wywołać debatę wśród uczestników na temat ich doświadczeń związanych ze światem wirtualnym.
„ProfiKultura Gdański Program Profilaktyki Uzależnień Cyfrowych sfinansowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska”.