sobota, 11.05.2024, godz. 12.00-14.00
sala wystawiennicza, sala warsztatowa nr 1
wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
kategoria wiekowa: dzieci 7-10 lat wraz z rodzicami/opiekunami
zapisy: Dominika Jastrzębska | d.jastrzebska@laznia.pl
prowadząca: Klaudia Prabucka
Serdecznie zapraszamy dzieci z opiekunami do udziału w warsztatach z tworzenia postaci kolażowych, które poprowadzi Klaudia Prabucka – artystka specjalizująca się w malarstwie i kreowaniu filmów animowanych.
Lalki, jakie uczestnicy będą tworzyć podczas warsztatów, służą do produkcji animacji poklatkowych – każdy element ich ciała będzie poruszał się niezależnie. Dzieci z rodzicami będą mogli puścić wodze wyobraźni i pod okiem artystki zbudować zabawne, fantazyjne postaci, które następnie wprawią w ruch. Artystka zacznie warsztaty od oprowadzenia po swojej aktualnej wystawie w CSW Łaźnia pt. „Myślą że się mną bawią, a ja latam bez trzymanki”, a następnie zaprezentuje własne animacje i przybliży techniki ich tworzenia.
__________
Klaudia Prabucka (1997) absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Sztuka Mediów i Animacja (2022). W swoich pracach analizuje
i reinterpretuje konflikty społeczne. Uwielbia bawić się językiem i jego elastycznością poprzez różnorakie media takiej jak malarstwo, animacje, video czy obiekt. Jest finalistką 14. Konkursu Gepperta. Laureatka nagrody CSW Łaźnia w konkursie Najlepsze Dyplomy ASP 2023. Jej prace pokazywane były w galeriach takich jak BWA Bielsko Biała, BWA Gorzów Wielkopolski oraz na festiwalach filmowych jak na przykład „Film Polska” w Berlinie, „Nowe Horyzonty” we Wrocławiu czy „Short Waves” w Poznaniu. W 2022 roku jej prace były prezentowane na indywidualnej wystawie w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
Klaudia Prabucka doskonale posługuje się rożnymi mediami i technikami. Umiejętnie łączy je ze sobą w ramach poszczególnych projektów. Na wystawie „Myślą że się mną bawią, a ja latam bez trzymanki” w CSW Łaźnia zaprezentowane zostaną najnowsze obrazy olejne, formy filmowe, animacje, prace rzeźbiarskie i instalacje przestrzenne.
Artystka w swych pracach odnosi się do osobistych historii rodzinnych i problemów młodego pokolenia, ale przedstawia je z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, bawiąc się językiem i posługując beztroską estetyką. Dzięki temu jej sztuka budzi emocje, intryguje i wciąga. Nawet trudne tematy przedstawia w sposób bajkowy, niespotykany, zaskakujący dla odbiorcy. Widz w zetknięciu z jej pracami doświadcza całego wachlarza stanów, uczuć i emocji – od niepokoju, wzruszenia, poprzez zaskoczenie, zaciekawienie, po rozczulenie i rozbawienie.