Terminy: 30.06 – 4.07. 2014r., godz. 10.00 – 13.00
Miejsce: CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk – Nowy Port
Prowadznie: Krzysztof Czerny, Iwona Głowińska-Denton
Uczestnicy: dzieci w wieku 6-12 lat
Warsztaty oparte na metodzie improwizacji aktorskiej, których celem jest rozwój osobowości, świadomości ciała i mowy uczestników. Artyści zaproszą dzieci do wspólnej "zabawy w teatr", sięgając po zapisy z Konwencji Praw Dziecka. Dzięki procesowi warsztatowemu uczestnicy będą budować poczucie własnej wartości, szacunku dla innych. Dowiedzą się, że granicą ich wolności jest wolność drugiego człowieka. W finale zajęć powstanie autorski spektaklu wystawiony w Łaźni 2.
Krzysztof Czerny
Aktor urodzony w Gdańsku. Początkowo związany z Teatrem Ekspresji, gdzie grał w spektaklach: „Miasto Mężczyzn”, „Pasja”, „Tango". Kontynuował swoją edukację w Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, tam zagrał w „Wichrowych Wzgórzach”, „Jezus Christ Superstar”, „Hair”, „Sen Nocy Letniej”, „Pinokio”, „Evita” i „Janosik”. Współpracował z Teatrem Wybrzeże podczas sztuki „Fantasy” i Teatrem Wielkim w Warszawie w „Latającym Holendrze”. Ma na koncie liczne występy w Brazylii, Chinach, Holandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii. Pracował z takimi reżyserami, jak Krystyna Janda, Mariusz Treliński, Jan Klata, Maciej Korwin, Wojciech Kościelniak, Jarosław Staniek, Wojciech Misiuro.
Iwona Głowińska-Denton
Aktorka i reżyserka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Ma w swoim dorobku liczne kreacje aktorskie w spektaklach prezentowanych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Współpracowała między innymi z Janem Peszkiem, Krystianem Lupą, Markiem Fiedorem i Pawłem Passinnim. W latach 2008-2009 pracowała w Teatrem Studio w Warszawie, gdzie współreżyserowała i grała w głośnym monodramie Miranda Piano "Lubię być zabijana". Od 2009 roku współtworzy polsko - szkocki teatr Gappad, w którym wyreżyserowała spektakl "Głosy rodzinne" Harolda Pintera oraz przedstawienie z udziałem polskich dzieci pt. „Diabły nie z tej ziemi" na bazie polskich legend i podań ludowych.
Informacje i zapisy:
Bogusława Gontarz
b.gontarz@laznia.pl
tel. 795 782 827