Warsztaty Tworzenia Wideoklipu Yacha Paszkiewicza - „Animowanie pełnego obrazu filmowego”
warsztaty animacji
23 - 24 września 2017 r.
CSW Łaźnia 2 I ul. Strajku Dokerów 5 I Nowy Port
Prowadzenie: Robert Turło i Adam Przybysz
Animowanie pełnego obrazu filmowego
warsztaty tworzenia wideoklipu Yacha Paszkiewicza
kiedy: 23-24 września 2017, sobota-niedziela 11.00-17.00
gdzie: CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież, dorośli, seniorzy
Prowadzenie: Yach Paszkiewicz
Udział w warsztatach jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona!
Od lat prowadzę autorskie warsztaty tworzenia wideoklipu przekazując moje doświadczenia młodym ludziom. W ostatnich latach uczę trudnej sztuki animacji w muzycznych wizualizacjach. Razem z uczestnikami warsztatów odkrywam nowe techniki obrazowania, które realizujemy na miejscu aż do powstania dzieła audiowizualnego.
Tematem naszego spotkania w Łaźni będzie technika „animacji archiwalnych materiałów filmowych” czyli odrysowywania rzeczywistych postaci klatka po klatce i plastycznej aranżacji takich filmów.
Celem warsztatu będzie stworzenie szczególnego wideoklipu przypominającemu nam słynne gwiazdy polskiego rocka, które już odeszły. Naszym zadaniem będzie ożywienie wybranych siedmiu legendarnych postaci w kilkominutowym teledysku. Ścieżką muzyczną będzie mix ich rozpoznawalnych przebojów.
Wybrałem Czesława Niemena (Dziwny jest ten świat), Tadeusza Nalepę (Kiedy byłem małym chłopcem...), Ryszarda Riedla (Czerwony jak cegła), Marka Jackowskiego (Oprócz...), Grzegorza Ciechowskiego (Moja krew), Krzysztofa Klenczona (Kwiaty we włosach), Bogdana Łyszkiewicza (Kocham wolność).
Na początku przypomnimy sobie filmy muzyczne z ich udziałem, potem wybierzemy charakterystyczne fragmenty portretujące artystów. Następnie przetworzymy je na poszczególne klatki filmowe i wydrukujemy w formie czarno-białych odbitek na papierze. Teraz nastąpi moment twórczy czyli kolorowanie i wprowadzanie animacji w każdej powiększonej klatce. Do tego wykorzystamy kolorowe pisaki, farby i inne środki plastyczne. Po wykonaniu tych zabiegów ponownie wprowadzimy rysunki do komputera i zmontujemy je ze ścieżka dźwiękową. Tak powstanie kilkuminutowy teledysk.