Zapraszamy serdecznie do udziału w seansie i spotkaniu poświęconym wybitnemu reżyserowi polskiego kina Krzysztofowi Kieślowskiemu.
Zaprezentujemy jego znakomity film: "Podwójne życie Weroniki" (1991) do którego wstęp wygłosi filmoznawca i profesor Uniwersytetu Gdańskiego Krzysztof Kornacki. Po seansie zapraszamy do dyskusji, którą poprowadzi prof. Kornacki.
W cyklu Światłoczuła Klasyka prezentujemy wybitne dzieła filmowe utrwalone na tradycyjnej taśmie 35 mm. Po ponad stuletniej epoce powszechnego stosowania taśmy filmowej jako nośnika obrazu coraz rzadziej mamy okazję oglądania filmów zapisanych na tym zasłużonym dla historii kinematografii materiale. Ideą naszego cyklu jest umożliwienie miłośnikom klasycznego kina oglądania filmów w tradycyjnej formie.
🎫 Wstęp wolny. Bilety można zarezerwować przez Messenger KinoPortu facebook.com/kinoport lub telefonicznie, kontaktując się z kasą kina pod numerem 585 000 232.
_________
23 listopada 1966 roku przychodzą na świat dwie identyczne dziewczynki - jedna w Polsce, druga we Francji. Choć dzielą je tysiące kilometrów przez całe późniejsze życie czują ze sobą dziwną więź pomimo, że nigdy tak naprawdę się ze sobą nie spotkały. Są do siebie podobne jak dwie krople wody, obie mają problemy zdrowotne, obie kochają muzykę i obie mają takie same imię; Weronika i Veronique (w obydwu rolach - Irène Jacob). W pewnym momencie swego życia Weronika decyduje poświęcić się pracy artystycznej, którą raptownie przerywa śmierć. Veronique podświadomie odczuwa stratę kogoś bardzo bliskiego… W niewytłumaczalny, mistyczny sposób wyciąga wnioski z wydarzeń, które miały miejsce w Polsce. Wybiera miłość zamiast pasji.