Marie należy do Ericha. Paul sypia z Helgą. Peter pozwala Elisabeth się zatrzymać się u siebie. . Rosy uprawia seks z Franzem za pieniądze. Spotykają się na podwórku, w pubie, na placu zabaw dla dzieci, w swoich mieszkaniach, pojedynczo, w parach, całą grupą, wymieniają poglądy, stają się agresywni, nudzą się, piją, nudzą się...
Helga należy do Paula ale angażuje się w związek z jego przyjacielem Erichem. Peter ma dość bycia tolerowanym przez Elisabeth i wyładowuje swoją złość na jadowitej Rosy, że Paul czasami chodzi do przystojnego Hannesa. Gunda jest dokuczliwa, ponieważ nie może nikogo zdobyć. Choć grupa jest odosobniona w małej podmiejskiej dzielnicy zamieszkałej przez klasę średnią, jej częścią i wszystko ma swoją „słuszność”.
Dopiero gdy Jorgos, „Grek z Grecji”, wdziera się do ich świata, wywołuje to w grupie lęk wobec obcych, zazdrość o potencję, agresję wobec obcokrajowców. W skrócie: pojawia się syndrom faszystowski, mężczyźni ożywają się, zbierają się w sobie i biją Jorgosa, bo „porządek musi zostać przywrócony”.
Reżyseria: Rainer Werner Fassbinder
Scenariusz: Rainer Werner Fassbinder, na podstawie jego sztuki
Zdjęcia: Dietrich Lohmann
Muzyka: Peer Raben, Schubert
Montaż: Franz Walsch
Scenografia: Rainer Werner Fassbinder
Obsada: Hanna Schygulla (Marie) Lilith Ungerer (Helga) EIga Sorbas (Rosy) Doris Mattes (Gunda) Rainer Werner Fassbinder (Jorgos) Rudolf Waldemar Brem (Paul) Hans Hirschmüller (Erich) Harry Baer (Franz) Peter Moland (Peter) Hannes Gromball (Klaus) Irm Hermann (Elisabeth) Katrin Schaake (kobieta w kabriolecie)
© Goethe-Institut