1. Natalia Zalewska, Ostatni Mohikanie, 2016 [00:07:19]
Pretekstem do stworzenia filmu jest wciąż istniejąca strona Ośrodka Profilaktyczno- Wypoczynkowego ,,Zdrowie”, która nadal zaprasza odwiedzających do korzystania z usług. Jeszcze do niedawna można było zarezerwować sobie pokój hotelowy w budynku, który od kilkunastu lat oczekuje na rozbiórkę. Artystka postanowiła pokazać realia i przywrócić do życia budynek poprzez zaproszenie do hotelu ostatnich jego bywalców, osoby bezdomne i wspólnie pożegnać uzdrowisko przy obiedzie.
Natalia Zalewska urodziła się w 1991 roku w Gdyni. Studiuje dziennie dwa kierunki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Intermedia oraz Grafikę Artystyczną. Dwukrotnie zdobyła stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów oraz brała udział w wystawach w Instytucie Kultury Miejskiej, Instytucie Sztuki Wyspa czy Galeria Labirynt. Zajmuje się instalacjami w przestrzeni, wideoartem, linorytem, serigrafią oraz fotografią dokumentalną. W jej pracach punktem odniesienia jest otaczająca ją przestrzeń.
2. Grzegorz Jaroszuk, Mine De Rien/Story Of Nothing, 2015 [00:18:38]
Grzegorz Jaroszuk jest absolwentem Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. W trakcie studiów nakręcił sześć filmów krótkometrażowych. Jego film dyplomowy „Opowieści z chłodni” (2011) zdobył wiele nagród (m.in. Pianifica na Festiwalu Filmowym w Locarno i Grand Prix na festiwalu AFI). Został też nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. W 2014 r. Jaroszuk nakręcił swój pierwszy film fabularny pt. „Kebab i horoskop”.
3. Zuza Golińska, Magdalena Łazarczyk, Double Step, 2016 [00:05:42]
Bohaterkami filmu „Double Step” są tajemnicze siostry rezydujące w budynku Spektrum Tower w Warszawie. Mają osobliwy wygląd – niemal identyczne jak bliźniaczki obdarzone są jednym ciałem, dwiema głowami, czterema nogami i jedną parą rąk. Przemieszczając się między piętrami natrafiają na wystawę Hosted Simply...
Zuza Golińska i Magdalena Łazarczyk to artystki, które współpracują od paru lat, także jako kolektyw GOŁA. Projekty, które są wypadkową ich indywidualnych praktyk artystycznych i które rozwijają niezależnie, opierają się przede wszystkim na działaniach performatywnych związanych z danym otoczeniem. Wspólnie zrealizowały performance, instalacje oraz filmy. Obydwie skończyły Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i zrealizowały niezależne dyplomy w Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki (2015).
4. Dominik Ritszel, Turist/Turysta, 2015 [00:11:21]
Wideo „Turysta” jest luźną serią przedstawień miejsc kojarzonych z wypoczynkiem i czasem wolnym. Poszczególne ujęcia odwołujące się do pocztówkowych pejzaży, kadrów z filmów podróżniczych i przygodowych zostały zestawione z podglądniętymi scenami ludzi wypoczywającymi na plaży, nad jeziorem, bawiącymi się w wesołym miasteczku i na wiejskim festynie.
Dominik Ritszel urodził się w 1988 w Rybniku. Studiował na Wydziale Grafiki w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, filia w Cieszynie. W 2008-2013 studiował na ASP w Katowicach na kierunku Grafika Warsztatowa. W 2009 roku przebywał na wymianie studenckiej na ASP w Poznaniu. Dyplom obronił z wyróżnieniem w pracowni Interpretacji Literatury prof. Grzegorza Hańderka. Jego prace były pokazywane m.in. w ramach międzynarodowych festiwali przeglądu wideo jak Les Rencontres Internationales (Gaîté Lyrique, Palais de Tokyo, Paryż), Ingràvid Festival, Proyector (Hiszpania), Video Art Review THE 02 oraz FIPA (29’ International Festival of Audiovisual Programmes, Barritz). Brał udział w wystawach grupowych, m.in. „Uporczywa Niemożność Koncentracji” w Pradze, „Co ukryte – Aktualna sztuka ze Śląska” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Sekcji „Show Off” w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie, „Curators Network” w MOCAK w Krakowie. W kwietniu i maju 2014 przebywał na rezydencji A.I.R. Laboratory CSW Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Otrzymał wyróżnienie za wideo „Pogłos” pokazane w ramach 8 edycji Biennale Sztuki Młodych – Rybie Oko. Zdobywca głównej nagrody Young European Artist Trieste Contemporanea Award 2015.