Dzielenie się dobrymi praktykami i strategiami angażowania uczestników_czek projektów, budowanie sieci organizacji partnerskich czy tworzenie programu inkluzywnych rezydencji bilateralnych: to główne filary i cele rezydencji kuratorskiej Nicola Cancio. Projekt otrzymał wsparcie stowarzyszenia Ex-Voto z Neapolu.
Nicola Cancio jest kuratorem, twórcą projektów hybrydowych oraz wykładowcą z zakresu zarządzania kulturą. Jego projekty mają zakładają aktywne łączenie twórców_czyń wywodzących się z różnych środowisk, posiadających odmienne perspektywy. W swojej praktyce kuratorskiej spaja popularne strategie działania w kulturze, badania artystyczne i narzędzia marketingowe. Nicola jest założycielem i animatorem projektu Non Riservato w Mediolanie, rozwijanego ze stowarzyszeniem Ex-Voto. Obecnie działa w SuperOtium z Neapolu: projekcie opartym na koncepcji gościnności oraz rezydencji artystycznych. Wieloletnie badania Nicola Cancio skupiają się na kreatywności i jej potencjale dokonywania zmian społecznych w kulturowych ekosystemach. Jego celem jest analiza innowacyjnych praktyk, w których kreatywność działa jako katalizator społecznej transformacji. Nicola dąży do konstruowania nowych narracji, które odzwierciedlają złożoność naszych społeczeństw, kwestionując narzucone znaczenia i określone role.
Podczas rezydencji badawczej w Gdańsku Nicola Ciancio planuje przeprowadzić wywiady z osobami z organizacji kulturalnych, wizyty w studiach artystycznych, spotkania z twórcami i twórczyniami zmian, myślicielami_kami oraz niezależnymi kuratorkami i kuratorami.