W tym roku pragniemy powrócić do tematu miasta i różnych postaci jego transformacji. Poszukujemy projektów, które przyjrzą się relacji natury, miasta i społeczności. Jakie zachodzą zmiany? Co bezpowrotnie znika pod wpływem procesów miejskich przeobrażeń? Jakie mogą być alternatywne sposoby budowania relacji opartej na wzajemnym szacunku, poszukujące nieszablonowych rozwiązań, wymykających się tradycyjnemu i pragmatycznemu postrzeganiu świata? Jakie nowe praktyki mogą być budowane na rzecz bardziej spójnej, sprawiedliwej, harmonijnej i ekologicznej przyszłości?
Nabór na rezydencję artystyczną odbędzie się w drodze konkursowej. Wstępnej selekcji dokona jury powołane z ramienia CSW ŁAŹNIA, następnie spośród grupy artystów zakwalifikowanych do następnego etapu ostatecznego wyboru dokona jury w Strasburgu.
Miasto Strasburg zapewnia wybranemu artyście:
Zakwaterowanie oraz pracownię w Strasbourgu.
CSW ŁAŹNIA zapewnia wybranemu artyście:
Grant w wysokości 4000,00 PLN netto miesięcznie – obejmujący koszty utrzymania oraz materiały niezbędne do realizacji projektu.
UWAGA: przejazd artysty z Polski do Strasburga i z powrotem, a także ewentualny transport powrotny swoich prac artysta musi opłacić we własnym zakresie.
Warunki uczestnictwa:
1) Wiek powyżej 25 lat.
2) Znajomość języka angielskiego lub francuskiego w stopniu komunikatywnym.
3) Przesłanie na adres rezydencje@laznia.pl aplikacji do dn. 10.05.2020 r. (z dopiskiem „Strasburg 2020” w temacie e-maila).
W skład aplikacji powinny wchodzić:
- list, przedstawiający motywację artystki/artysty;
- CV;
- portfolio;
- zarys tematu, który artystka/artysta pragnie podjąć podczas rezydencji.
UWAGA: nie ma żadnych ograniczeń co do mediów, którymi posługuje się artysta/artystka.
Pierwsza aplikacja może być złożona w języku polskim. Następnie, wybrani do kolejnego etapu naboru artyści zostaną poproszeni o przesłanie w ciągu tygodnia dokumentów w języku angielskim lub francuskim.
Kontakt: Lila Bosowska
rezydencje@laznia.pl