JURORZY 8 FESTIWALU IN OUT 2014
Jurorami, którzy zdecydują o przyznaniu nagród w tegorocznej edycji Festiwalu IN OUT ufundowanych przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Narodowy Instytut Audiowizualny są:
Michał Chaciński – krytyk filmowy, dziennikarz, anglista; publikował m.in. w „Variety“, „Gazecie Wyborczej“, „Polityce“; laureat nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2003) i nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Krytyka filmowa (2010); autor lub współautor ponad 600 programów telewizyjnych emitowanych m.in. w TVP Kultura, TVP 2, TVP 1 oraz Kino Polska. Dyrektor artystyczny Gdyńskiego Festiwalu Filmowego w latach 2011 - 2013.
Mark- Paul Mayer jest czołowym badaczem i współpracownikiem Instytutu Filmowego EYE w Amsterdamie. Jest również jego kuratorem, odpowiedzialnym za przechowywanie filmów, ich renowację, politykę gromadzenia oraz projekty specjalne. Jest kuratorem Biennale Filmmuseum a także wykładowcą magisterskiego kursu o Ochronie i Prezentacji Ruchomego Obrazu na Uniwersytecie w Amsterdamie. MarkPaul ukończył filozofię na Uniwersytecie oraz fotografię na Akademii Fotografii w Amsterdamie, był redaktorem czasopisma filmowego SKRIEN. Jest współredaktorem książki "Restoration of Motion Picture" (Oxford 2000) i współautorem wielu produkcji DVD. Napisał i wyreżyserował kilka filmów i wideo. Na Akademii Aegina współrealizował instalację DVD Breaking News (2003) oraz w 2005 roku był
kuratorem wystawy "Kino Illusion" o iluzji ruchu w kinie.
dr hab. Łukasz Skąpski Ur. 1958.
Obecnie pracuje jako Kierownik Katedry Fotografii Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów
specjalizacja: malarstwo, fotografia, multimedia w Akadami Sztuk Pięknych w Szczecinie
Zajmuje się fotografią, malarstwem, instalacją, obiektami, wideo. Wystawia i prezentuje swoją
twórczość od roku 1982 w Polsce i innych krajach. W latach 19881991 mieszkał we Francji, w
Niemczech i w Chinach. Pobyt w Pekinie zaowocował zainteresowaniem artysty tematyką społeczną i polityczną.
W roku 2001 artysta został uhonorowany Rouse Kent Public Art Award za realizację Via Lucem Continens, najlepszego zamówienia publicznego w południowej Anglii w 2000 roku. Od 2001 roku jest członkiem założycielem Supergrupy Azorro, która na trwałe zapisała się w polskiej sztuce wideo. W ostatnich latach główny akcent w jego twórczości kładzie się na tematy społecznopolityczne.