W najbliższą sobotę 16 maja o 22.00 zapraszamy Was w artystyczną podróż, podczas której będziemy odkrywać czym jest sztuka generatywna, w twórczość jakich artystów trzeba się zagłębić i dlaczego. Nie bez odpowiedzi pozostanie też pytanie dlaczego do rozmowy na takie tematy został zaproszony Radosław Deruba.
Nie będzie to jednak zwykła rozmowa bo i rozmówcy nie są zwyczajni. Szeroko otworzymy nie tylko uszy, ale też oczy.
Bądźcie z nami w sobotę o 22.00 na naszym FB: Facebook/CSW ŁAŹNIA
Jak mówią sami gospodarze:
”Sztuka generatywna to pełnoprawna dziedzina sztuki (...) Jest dynamiczna, nieprzewidywalna, czasami wręcz agresywna, nie pozostawiająca oddechu – z drugiej strony potrafi ukazać harmonię i matematyczno - naturalne piękno”
Radosław Deruba
vj, performer wizualny, autor teledysków, autorskich wizualizacji, wykonawca wizualizacji generatywnych. Swoje prace prezentował na licznych koncertach i wystawach indywidualnych na całym świecie, m.in. w Centro Nacional de las Artes w Meksyku, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Parlamencie Europejskim, TVP KULTURA, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Brancaleone w Rzymie, Audioriver Festival, Tauron Nowa Muzyka Festival, Interference Festival, Pałacu Królewskim w Warszawie, Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, Festiwalu Circle of Light w Moskwie, Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku, Toruniu i Warszawie, Intro Festival czy w Loophole w Berlinie. Zwycięzca Grand Prix na Biennale WRO 2017 Draft Systems jako projekt INFER oraz Festiwalu Videozone 2015 na najlepsze wizualizacje. Finalista festiwali wizualnych : Polish Graphic Design Awards 2018, inSPIRACJE 2014, LPM 2013 Mexico, LPM 2013 Rome, Videozone 2012 i 2013, IN & OUT 2012. Pomysłodawca i koordynator Międzynarodowego VJ Battle na Interference Festival. Od 2008 roku prowadzący warsztaty i zajęcia z zakresu animacji i wizualizacji. Rezydent klubów Sfinks 700, Redlight i B90.
derubare.com