Obrazy są osobistym komentarzem do otaczającej rzeczywistości; wynikającym z obserwacji bieżących chwil, nastrojów społecznych, relacji międzyludzkich, emocji, sytuacji politycznej i klimatycznej. Pokazują człowieka (lub świat pozostały po nim) w sposób, który ma „zaczepić” widza i skłonić go do przemyśleń i działań.
Przez okres od 18 do 30 czerwca, w oknie LKW Gallery będą prezentowane następujące obrazy w podanych poniżej terminach:
18.06-20.06
Everything tastes better with coke
Obraz z przymrużeniem oka pokazuje sztuczność i fasadowość ludzi we współczesnym świecie. Dobrze zareklamowany produkt jest w stanie zastąpić wszystko. W obecnej sytuacji praca zyskuje drugie, nowe znaczenie. Interpretując ją dosłownie, obrazuje przyziemne problemy mające miejsce podczas izolacji i ograniczeń społecznych.
21.06-22.06
Calmness
Praca pokazuje codzienne rytuały młodych ludzi, które często mimo swojej fasadowości bywają powierzchowne i sprzeczne. Niespodziewanie, w dobie epidemii, kwarantann i izolacji portret stał się rzeczywistym zobrazowaniem domowych sytuacji, w których ludzie próbują znaleźć swój własny balans.
23.06-24.06
Plastic spirit
Portret podejmuje temat nadużywania i bezmyślnego wykorzystywania tworzyw sztucznych. Pokazuje, że trudno zrezygnować ze swoich przyzwyczajeń i wygód nawet mimo świadomości, jak bardzo szkodliwy staje się plastik.
25.06-26.06
Plac wałowy
Obraz przedstawia prawdziwą kamienicę znajdującą się przy placu Wałowym w Gdańsku. Ma za zadanie przekazać charakterystyczną dla tego miejsca mieszankę emocji - niepokoju i zachwytu, wywołaną zderzeniem spokoju przyrody i piękna kamienic z zamieszkującą je lokalną społecznością.
27.06-28.06
Czarna powódź
"Czarna powódź" to wizja przyszłości, w której ludzkość zachłannością doprowadziła do swojego "końca świata". Dotyczy on jednak wyłącznie ludzi. Przyroda, zwierzęta pozostają nienaruszone - życie na ziemi, toczy się dalej.
Odbiorca nie wie, kim jest bohaterka obrazu i jakie ma zamiary. Czy ta osoba broni się, czy zamierza atakować? Czy potrzebuje schronienia, czy może to ona jest intruzem?
29.06-30.06
Kaplica
Obraz jest symbolicznym udokumentowaniem protestów i nastrojów społecznych związanych z sytuacją polityczną końca roku 2020.
MICHAŁ PRAŻMO
Urodzony w Giżycku, jednak od 12 lat mieszka w Trójmieście. Absolwent Politechniki oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od zawsze jego pasją było malarstwo, zwłaszcza portretowe i figuratywne. W swoją twórczości stara się wpleść cząstkę sprzeczności i intrygującej niecodzienności, która zachęci odbiorcę do własnych interpretacji.