Christa Sommerer i Laurent Mignonneau od dwóch dekad tworzą interaktywne urządzenia symulujące procesy ewolucyjne i zachowania żywych organizmów poprzez tworzenie komputerowych algorytmów. Podstawą jest więc dla nich kod – kod komputerowy jako metafora bądź lustrzane odbicie kodu genetycznego. Wystawa wpisuje się w niezmiernie aktualną i ważną debatę na temat bioetyki, biotechnologii oraz inżynierii genetycznej. Artyści stawiają podstawowe pytania filozoficzne dotyczące istoty i definicji życia, pojęcia ewolucji, problemów etycznych związanych z hodowlą tkanek. Na wystawę Christy Sommerer i Laurenta Mignonneau złożą się takie prace jak: Life Spacies II, Phototropy, A-Volve, Mobile Feelings, Eau de Jardin, Life Writer.
Christa Sommerer i Laurent Mignonneau są światowej sławy artystami medialnymi, tworzącymi głównie interaktywne instalacje komputerowe. Obydwoje wykładają na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Linzu w Austrii, gdzie przewodzą Wydziałowi Kultury Interfejsów w Instytucie Mediów. Swoją współpracę, która trwa nieprzerwanie do dzisiaj, rozpoczęli w 1992 roku w Institute for New Media w Staedelschule we Frankfurcie nad Menem. Sommerer i Mignonneau są laureatami liczących się nagród i wyróżnień, między innymi „Golden Nica” Ars Electronica Award for Interactive Art 1994 (Linz, Austria), czy „World Technology Award” w Londynie (2001).
Dyrektor artystyczny projektu Art & Science Meeting: prof. Ryszard W. Kluszczyński
Koordynator projektu: Krzysztof Miękus
Partnerzy projektu:
Politechnika Gdańska
Austriackie Forum Kultury w Waszawie
Narodowe Centrum Kultury
Patroni honorowi:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski
Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk
Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz
Ambasada Australii w Warszawie
Ambasada Austrii w Warszawie
Patroni medialni:
„Gazeta Wyborcza”, TVP Kultura, Swiatobrazu.pl, Poka Poka Trójmiasto, „Artysta i Sztuka”, „Art & Business”, „Arteon”, o.pl, „Purpose — kultura, nauka, przedsiębiorczość”, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl